PŚ w skokach - Dziś startuje czterech Polaków

Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Aleksander Zniszczoł wystartują w piątek w Kuusamo w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do Finlandii nie poleciał kontuzjowany dwukrotny mistrz olimpijski i obrońca Kryształowej Kuli Kamil Stoch.

W czwartek w kwalifikacjach do konkursu Polacy nie zachwycili, a dobry skok oddał jedynie Biegun, plasując się na szóstej pozycji (130,5 m). Kubacki był 26., Żyła - 28., a Zniszczoł - 34. Nie miał szczęścia Maciej Kot, który minimalnie przegrał z Finem Janem Ahonenem i zajmując 41. miejsce otworzył listę zawodników, którzy nie wywalczyli awansu. Jan Ziobro był 50., natomiast Stefan Hula - 56.

Zwyciężył bezapelacyjnie Norweg Anders Bardal - 140,5 m. Dalej od niego skoczyło dwóch zawodników z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zwolnionych z kwalifikacji: Niemiec Andreas Wellinger - 144,5 oraz Słoweniec Peter - 142,5 m. Ze swojej próby zrezygnował lider PŚ po pierwszym konkursie w Klingenthal Czech Roman Koudelka.

Piątkowe zawody rozpoczną się o godz. 17. W Kuusamo zaplanowano także drugi, sobotni konkurs PŚ.