Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zawiniłeś. Dlaczego? To tajne

Przełom w sądownictwie - rzeszowski sąd pokazał, jak wydawać absurdalne wyroki bez groźby kompromitacji.

Sąd w Rzeszowie uznał, że aborcji nie można nazywać zabójstwem (przeczytaj tekst Rzeszowski sąd: aborcja to nie zabijanie). Dlaczego? Tego to się już dowiedzieć nie możemy, bo sąd utajnił uzasadnienie wyroku wydanego na Jacka Kotulę i Pawła Sycza.

To zrozumiałe, że utajnia się uzasadnienia, gdy, na przykład, trzeba chronić poszkodowanych przed upublicznieniem jakichś wstydliwych informacji. Ale czego się tu wstydzić, gdy sąd dokonuje zupełnie rewolucyjnego odkrycia, że można człowieka pozbawić życia, nie zabijając go? No doprawdy, państwo sędziowie, nie chrońcie przed światem tak cennych informacji. Przemysł aborcyjny całego świata czeka na szczegóły waszego odkrycia! Eutanaziści też będą wdzięczni, a i zwykli zbrodniarze nie poskąpią pochwał, gdy powiecie im, jak to zrobić, żeby zawadzający delikwent zniknął bez niczyjej winy, a zatem także bez dochodzenia i bez groźby kary. Jest skutek, a nie ma przyczyny – czy to nie genialne?

Tak więc do rzeszowskiego szpitala przychodzą kobiety z dziećmi, a wychodzą bez dzieci. A co z dziećmi? Nie ma. Rozpłynęły się. Zresztą nigdy ich nie było. Były tylko brzuchy kobiet. Ciąża była – a w szpitalu Pro Familia kobiety są odciążane. Od-cią-ża-ne! Zapamiętajcie sobie. Nie ma żadnego zabijania. A kto by twierdził inaczej, będzie miał z sądem do czynienia. Z rzeszowskim sądem! A to nie przelewki. Więc uważajcie. Bo może dojść do tego, że w Rzeszowie bekniesz nawet za twierdzenie, że dwa plus dwa to cztery. A jak sąd to uzasadni? No, to już tajne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka