• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Otwarta agresja Rosji przeciw Ukrainie

  PAP

  dodane 01.09.2014 10:10

  Rozpoczęła się bezpośrednia i otwarta agresja przeciwko Ukrainie ze strony Rosji - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w wystąpieniu w liceum wojskowym.

  "Przeciwko Ukrainie rozpoczęła się bezpośrednia i otwarta agresja ze strony sąsiedniego państwa. To w zasadniczy sposób zmienia sytuację w strefie działań bojowych, stawia nowe, o wiele bardziej złożone problemy przed naszymi strukturami siłowymi" - mówił Poroszenko.

  Przyznał, że w ostatnich dniach pogorszyła się sytuacja w rejonie operacji antyterrorystycznej, prowadzonej przez siły rządowe przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie kraju.

  "Analizujemy teraz dokładnie wydarzenia minionego tygodnia. Wnioski będą poważne, w tym wnioski kadrowe" - zapowiedział szef państwa.

  Poroszenko ocenił, że żołnierze ukraińscy, którzy "w Donbasie bronią kraju przed agresją zewnętrzną", bronią nie tylko Ukrainy, ale też "światowej granicy demokracji i wolności na wschodzie". Jak dodał, Ukraina jest dzisiaj "prawdziwą forpocztą Europy". W ten sposób, jak mówił, Ukraińcy bronią swojego prawa, by być nieodłączną częścią cywilizacji europejskiej.

  Prezydent wziął udział w uroczystościach w liceum wojskowym z okazji początku roku szkolnego. Zwracając się do licealistów mówił m.in., że oficer ukraiński powinien znać nie tylko język państwowy, ale też jeden z języków europejskich.

  W minionym tygodniu siły ukraińskie poniosły straty w walkach z separatystami, którzy m.in. okrążyli Iłowajsk, leżący na południowy wschód od Doniecka. Walki oddziałów rządowych z rebeliantami trwają także w Doniecku, który atakowany jest od zachodu. W poniedziałek rano dowództwo operacji antyterrorystycznej powiadomiło, że trwają walki z batalionem rosyjskich czołgów o lotnisko w Ługańsku.

  W piątek sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział, że Rosja jest zaangażowana w bezpośrednie operacje militarne na wschodzie Ukrainy.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Piotr_Adamczyk
   01.09.2014 12:39
   Polsce potrzebny jest premier na ciężkie czasy.
   Pani Kopacz i Pani Bieńkowska to zdecydowanie zbyt mały kaliber.
   Obok Jerzego Buzka dobrym kandydatem na Premiera RP byłby Radosław Sikorski, to fighter, który wie jak postępować z Putinem i z Kaczyńskim.
  • AmD
   01.09.2014 13:38
   Sikorski premierem? :D
   Chyba Pan pamięta jego działania jako minister spraw zagranicznych? Sprzedaż Polski ;)
  • Greg
   01.09.2014 13:44
   Twoje stwierdzenie Piotr jest pozbawione sensu, pan Sikorski jest tak samo skompromitowanym politykiem jak wiekszosc tzw. elit politycznych w Polsce. By byc dobrym politykiem nie zawsze jest pozadane bycie kims "flexible",ale rowniez by miec minimum wartosci ktorych nigdy sie nie opuszcza. Do takich politykow napewno nie naleza ani Bienkowska, ani Buzek ani Sikorski. Wszyscy sa relatywistami moralnymi, dlatego dla wielu z nas sa pozbawieni jakiejkolwiek sily by moc prowadzic innych.Mowiac prosciej reprezentuja swoj wlasny interes, a nie interes spoleczenstwa, jakim by nie bylo
  • Stanisław_Miłosz
   01.09.2014 23:19

   Jeśli chodzi o Sikorskiego to ważną funkcję na miarę swoich zdolności intelektualnych - choć z pewnością nie na miarę ambocji - już sobie zapewnił. I wystarczy. Otóż załatwił sobie wydzielenie swojej posiadłości jako odrębnej wsi. Jak tłumaczył (chyba na Twitterze) dlatego, że jego zagranicznych gości GPS prowadził zamiast do jego rancza to do byłego PGR, a tam wiadomo, bydło i kamieni kupa. Więc wstyd. Ale mniejsza dlaczego, do rzeczy. Wieś jak to wieś sołtysa musi mieć. Zatem może sobie teraz urządzić kampanię wyborczą i w samorządowych wyborach wybrać się na sołtysa. Tyle w temacie.

    

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół