Kolejny atak na prof. Chazana. Możesz mu pomóc!

dodane 23.07.2014 09:29

jdud

Jedna z feministycznych stron internetowych prowadzi akcję na rzecz usunięcia prof. Bogdana Chazana z Rady Naukowej Medicover. Napisz do tej firmy list z poparciem dla profesora!

Kolejny atak na prof. Chazana. Możesz mu pomóc!   Jakub Szymczuk /Foto Gość Profesor Bogdan Chazan

Firma zadeklarowała wcześniej, że "prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej."

To oświadczenie wywołało oburzenie feministek. Zorganizowały akcję wysyłania do Medicover maili z żądaniem usunięcia profesora z Rady. Informacja o akcji ma około 800 "lajków" na Facebooku. Jak powiedziała nam rzeczniczka Medicover, wczoraj od godz. 18.00 do firmy wpłynęło 18 listów w tej sprawie, dziś przysyłane są kolejne.

My proponujemy wysyłanie do firmy maili z wyrazami poparcia dla profesora, zwłaszcza od klientów i klientek Medicover. Nie pozwólmy, by godna postawa moralna stała się przyczyną zawodowego wykluczenia lekarza, którego kompetencje i dokonania w dziedzinie opieki nad matkami i ich dziećmi są nie do przecenienia. Gdyby prof. Chazan został usunięty z Rady Medicover, byłby to bardzo zły sygnał dla pozostałych ginekologów.

Dlatego proponujemy wysyłanie na adres: dok@medicover.pl listów o takiej na przykład treści:

Szanowni Państwo! Cieszę się, że firma, która troszczy się o moje zdrowie (ewentualnie: mojej rodziny), utrzymuje w swej Radzie Naukowej prof. Bogdana Chazana - znakomitego lekarza, który postanowił dbać o życie i zdrowie wszystkich swych pacjentów: zarówno tych narodzonych, jak i nienarodzonych. Taka postawa buduje moje zaufanie do Waszej firmy. Wierzę, że zaufanie to nie zostanie naruszone i nie ulegną Państwo ideologicznym naciskom, które nie mają nic wspólnego z medycznymi kompetencjami pana prof. Chazana.

Zobacz też: Wywiad rzeka z prof. Chazanem

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | BOGDAN CHAZAN, CHAZAN, MEDICOVER, PROF. CHAZAN

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 66 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Anna 28.07.2014 00:33
Niezalogowany użytkownik Marcinie
Nie zrozumiałeś, niestety, mojego wpisu. A może przeczytałeś tylko jedno zdanie? "Wstydzić" można się czegoś, co ma stosunkowo niewielką wagę. Gdybyś odwiózł do domu pijanego w sztok kolegę, a po kilku dniach on by wyznał, że jest mu wstyd, myślę, że byłoby to OK. Ale gdy seryjny morderca mówi, ze mu "wstyd" - to jest to samo? A lekarz dokonujący latami aborcji to seryjny morderca - tak, czy nie? W dodatku morduje za pieniądze.
Plusów: 0 beatt do operator 24.07.2014 16:30
Niezalogowany użytkownik Dalam plusa a wyszlo Zero co tu nie tak z punktacja
Plusów: 0 MarcinOkroj 24.07.2014 15:04

Dziekuje za szczera odpowiedz. Prosze jednak zauwazyc, ze rozpatrywanie jednego konkretnego przypadku a zarazem niechec do bycia konsekwentnym we wszystkich innych, mniej lub bardziej podobnych przypadkach prowadzi w prostej linii do relatywizacji pojec i wolnoamerykanki w kwestii tak podstawowej jak ludzkie zycie. Bez postawienia jasnych, spojnych i logicznych kryteriow po kazdy jeden moze odwolac sie od indywidualnosci przypadku i ..zabijac ludzi skolko ugodno. Apropos panskiego zdania:

¨Osobiście jestem przeciw aborcji, ale ten pogląd daje mi tylko prawo do nie decydowania się na ten zabieg w takim czy innym przypadku. Taki pogląd nie daje mi jednak prawa do odmawiania komukolwiek prawa do tego zabiegu¨

Prosze przeanalizowac jego logiczne umocowanie wykonujac prosty zabieg z dziedziny algeby czyli podstawienie. Wygladaloby to mniej wiecej tak:

Osobiscie jestem przeciw gwaltom ale ten poglad daje mi tylko prawo do nie decydowania sie na zgwalcenie kogokolwiek a nie daje mi mozliwosci odamawiania komukolwiek prawa do zgwalcenia innej osoby.

 

Probuje zasugerowac, iz aby rozpatrywac wogole jakies prawo, nalezy odwolac sie do istoty rzeczy, ktorej owo prawo dotyczy a nie wyprowadzac prawa od wlasnych lub cudzych pogladow.

Plusów: 3 Kirelejson 24.07.2014 14:38
Niezalogowany użytkownik A od życia wyżej cenię sobie wartości jak prawdę, honor, ojczyzna i w imię tych wartości chętnie życiem zaryzykuję. I gdyby nie ludzie tak właśnie myślący, to nie byłoby pierwszych chrześcijan męczenników, bo nie poświęcaliby życia za wiarę itd. nie byłoby teorii o obrotach ciał niebieskich, bo Kopernik wyparłby się chcąc uniknąć stosu... A kwestię czy można dokonywać aborcji i uśmiercać dziecko przed narodzeniem pozostawiam do oceny indywidualnie przez każdego i dopuszczam w różnych przypadkach różne oceny, np. w przypadku zagrożenia życia matki... Ale moja ocena nie pozwala mi w żaden sposób na próbę ograniczania wolności tych, którzy oceniają tą kwestię inaczej, nakazując bądź zakazując aborcję matce czy lekarzowi

wszystkie komentarze >