Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Po zabójstwie izraelskich nastolatków

Papież chce się spotkać z krewnymi zabitych izraelskich nastolatków i zapewnia o swym duchowym wsparciu i modlitwie.

Papież Franciszek rozmawiał przez telefon z głównym rabinem Rzymu. Osobiście przekazał mu wyrazy współczucia po zabójstwie trzech izraelskich nastolatków. Rabin Ricardo Di Segni już wcześniej kontaktował się w tej sprawie z papieżem. W przyszły poniedziałek Franciszek miał się spotkać z matkami porwanych chłopców. Prosiły o to same kobiety, które z tego powodu miały specjalnie przylecieć do Rzymu z Izraela. Teraz, oczywiście, wszystko zostało anulowane. Tych chłopców już nie ma – powiedział Di Segni.

Papież jednak nadal deklaruje gotowość do spotkania z krewnymi ofiar, zapewnia o swym duchowym wsparciu i modlitwie. Główny rabin Rzymu poinformował również, że Franciszek już wcześniej dokładnie pytał o porwanych nastolatków. Chciał wiedzieć, jak może im pomóc.

Tymczasem łaciński patriarcha Jerozolimy przypomina o współodpowiedzialności Izraela za utrzymywanie się napiętej sytuacji w Ziemi Świętej. Przemoc pociąga za sobą kolejną przemoc – powiedział palestyński hierarcha w wywiadzie dla katolickiej telewizji TV 2000.

„Głęboko uczestniczymy w żałobie rodziców i całego społeczeństwa po tej tragedii. Ale uczestniczymy też w żałobie, która trwa nie tylko dziś, ale przez cały rok po śmierci tak wielu zabitych Palestyńczyków. Jesteśmy przeciwni wszelkiej przemocy, bez względu na to, skąd ona pochodzi. W ten sposób nie da się dalej żyć. Przemoc pociąga za sobą kolejną przemoc. Po modlitwie w Watykanie odrodziła się w nas nadzieja, że jednak można żyć razem, że pokój jest możliwy, jeśli jest dobra wola. Dobrze jednak wiemy, że już nazajutrz po spotkaniu w Watykanie postanowiono wybudować 3,3 tys. nowych mieszkań w izraelskich koloniach. To poprzedziło zabójstwo tych trzech niewinnych, którzy nie mają z tym nic wspólnego. Nie podoba mi się aktualna atmosfera. Nie sprzyja pokojowi”.

Opinię patriarchy Twala zdają się potwierdzać najnowsze fakty. Nieopodal Jerozolimy znaleziono dziś zwłoki porwanego dzień wcześniej palestyńskiego nastolatka. Podejrzewa się, że był to akt zemsty za śmierć młodych Izraelczyków.

 

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • sda
  03.07.2014 03:23
  W Syrii i Iraku co dzień rebeliańci islamscy dokonują egzekucji chrześcijan. W Gazie za zydowskim murem brakuje wszystkiego, w Libii bieda i anarchia z winy bombardowań i poczu zrobionego przez zydow rękami NATO.
  doceń 0
 • gulaj
  03.07.2014 09:43
  Mało to nastolatków ginie w różnych okolicznościach i nie ma z tego powodu jakiejś fobii. Czy ktoś udowodnił, że zabili ich Palestyńczycy? Sprawa rozdmuchana jakby wybuchła jakaś wojna. Głowy państw ślą kondolencję, nawet papież w tej sprawie się odezwał.
  Nie rozumiem o co ten cały szum. Szkoda chłopaków, bo każdego szkoda, ale to jest nakręcone chyba po to aby świat zaakceptował ataki na Palestynę.

  Żydzi wiele zła robią w świecie podobnie jak fanatyczni islamiści.
  doceń 0
 • Ryszard D.
  03.07.2014 12:35

  "Chcial wiedziec jak moze im pomoc"

   

  Najlepiej, jak przejdzie na judaizm i takim wyznaniem caly katolicki Kosciol uczyni.

   

  Bedzie to bezwzgledne i 100-procentowe swiadectwo holdu na ta okolicznosc, jednoczesnie bedzie mial z glowy holocaust popelniany na chrzescijanach, ktorym wlasciwie i tak sie nie przejmuje.

   

  Za taki gest Zydzi blyskawicznie zapomna o tych trzech ofiarach !

  doceń 0
 • warrior
  03.07.2014 13:24
  a czy szejkowie, imamowie i rabini wyrażają pragnienie spotkania spotkania z rodzinami chrześcijan szlachtowanych na co najmniej kilku kontynentach...?
  doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy