Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Młodzi Hiszpanie jadą na misje

Jak co roku, setki młodych Hiszpanów spędzi wakacje w którymś z krajów misyjnych. Wiele projektów młodzieżowego wolontariatu koordynują Papieskie Dzieła Misyjne w Hiszpanii.

„Kiedy mnie pytają o moje plany na wakacje, to odpowiadam z wielkim entuzjazmem: jadę na misje!” – mówi 21-letnia Setefilla Linares z Kordoby. W najbliższych dniach wyjeżdża do miejscowości Picota w Peru, gdzie weźmie udział w realizacji projektu solidarnościowego dla tamtejszej wspólnoty katolickiej. Dominik Kustra z Pomocy Kościołowi w Potrzebie jedzie z grupą młodzieży z Walencji na miesiąc do Tanzanii. „Wolontariusze bardzo przeżywają ten wyjazd. Na miejscu przyjmie nas ksiądz, który studiował w Madrycie. Będziemy w jego parafii. Myślę, że czeka nas wspaniałe doświadczenie Kościoła misyjnego. Młodzi zobaczą też, komu pomagamy z Hiszpanii i czego miejscowy Kościół potrzebuje”– mówi Dominik Kustra.

Tysiące młodych Hiszpanów przygotowują walizki, aby spędzić lato inaczej, biorąc udział w projekcie ewangelizacyjnym bądź solidarnościowym, pracując na rzecz promocji człowieka. Do krajów misyjnych wyjeżdżają za pośrednictwem diecezji, zgromadzeń zakonnych czy organizacji katolickich. Wiele projektów koordynują hiszpańskie Papieskie Dzieła Misyjne.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • Mariusz
  01.07.2014 21:47
  Czas na polska mlodziez!
 • Stanisław_Miłosz
  01.07.2014 23:32

  Czas na polską młodzież? Ależ polska młodzież od dawna jest na misji: Te 2 mln to niby po co wyjechało? Tylko by sobie pozwiedzać, krajobrazy, zabytki, obyczaje, kulinarne smakołyki podziwiać?! I to nie tylko na wakacje - na misję permanentną! Bez powrotu! Polska młodzież może być dla Europy przykładem, nie ma co narzekać!
   

  doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy