• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • „Golgota Picnic” w prokuraturze

  ap /PAP/polskieradio.pl

  dodane 01.07.2014 16:04

  Posłowie PiS złożyli dzisiaj zawiadomienie do prokuratury w sprawie kontrowersyjnej sztuki „Golgota Picnic” Rodriga Garcii.

  Zdaniem posłów Małgorzaty Sadurskiej i Andrzeja Jaworskiego z Parlamentarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski, podczas przedstawiania tekstu sztuki i jej nagrań doszło do popełnienia przestępstwa z art. 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych i publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej. W zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa napisali oni: „«Golgota Picnic» to obrazoburcze dzieło. Ta pseudosztuka pełna jest obscenicznych scen, przepełnionych pornografią i wulgaryzmami. Kpi z Chrystusa, jego męki i śmierci na krzyżu. Ukazuje Syna Bożego jako egoistę i oszusta. W okropny sposób godzi w chrześcijaństwo, zarzucając religii m.in. sprzyjanie wykorzystywaniu nieletnich. Obraża Boga, jest bluźnierczą profanacją najważniejszego symbolu religijnego jakim jest krzyż, który dla nas i dla wszystkich osób wierzących jest znakiem wiary, a wyśmiewana i wyszydzana męka pańska jest symbolem miłości Boga do człowieka”.

  Sztuka teatralna „Golgota Picnic” miała pojawić się na Festiwalu Malta w Poznaniu, jednak w wyniku protestów środowisk katolickich została usunięta z programu. Reakcją artystów na tę sytuację były projekcje filmów z nagraniem sztuki oraz publiczne odczytywanie tekstu utworu w różnych miastach Polski. Działania te wywołały ponowne protesty katolików.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • świadek
   01.07.2014 16:35
   Plaga samobójstw! Zwyczajnym, prostakiem, człowiekiem prymitywnym jest ten który handluje wartościami ciężko wypracowanymi od wielu pokoleń przelaną krwią i potem przez własnych przodków. Platforma Obywatelska w handlowaniu jest niezastąpiona w stosunkowo krótkim czasie sprzedała dorobek gospodarczy państwa polskiego a teraz handluje wartościami moralnymi, kulturo obyczajowymi. Wszystko precyzyjnie odgrywa się jak w zapomnianych ,,taśmach Geremka'". W 2013 roku rekordowa od 20 lat liczba Polaków popełniła samobójstwo. Na ten krok zdecydowało się ponad 6000 osób. Takie dane przedstawiła Komenda Główna Policji.
   W ciągu ostatnich 20 lat Polacy jeszcze nigdy nie zabijali się tak często jak w ubiegłym roku. Życie odebrało sobie 6097 Polaków, z czego 5193 to mężczyźni a 903 kobiety.
   Dla rządu Donalda Tuska powinien być to powód do ogromnego wstydu. To pod jego okiem tylu Polaków zostało przywiedzionych na skraj wytrzymałości i w efekcie odebrali sobie życie. Zbliżona liczba Polaków pozbawiała się życia jedynie w latach 90. Najwięcej osób popełniło wówczas samobójstwo w 1997 roku było to 5614 naszych rodaków. A przecież o i tak mniej niż w 2013 roku, u szczytu propagandy sukcesu.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół