Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Watykan potępia zabójstwo Żydów

Stolica Apostolska stanowczo potępiła zabicie trzech młodych Żydów, uprowadzonych przed 18 dniami, których ciała znaleziono dziś w pobliżu palestyńskiego miasta Halhu, na północ od Hebronu, na Zachodnim Brzegu.

W oświadczeniu rzecznika prasowego Watykanu, ks. Federico Lombardiego SJ, określono te wiadomości mianem straszliwych i dramatycznych. „Zabójstwo niewinnych ludzi jest zawsze zbrodnią obrzydliwą i niemożliwą do zaakceptowania, jest niezwykle poważną przeszkodą na drodze do tego pokoju, o który musimy niestrudzenie zabiegać i modlić się. Przemoc wywołuje kolejną przemoc i nakręca śmiertelną spiralę nienawiści” - czytamy w watykańskim komunikacie. Ks. Lombardi zapewnia, że papież Franciszek łączy się w niewypowiedzianym bólu z rodzinami ofiar tej zbrodniczej przemocy i cierpieniem wszystkich osób dotkniętych skutkami nienawiści, prosząc Boga, aby natchnął wszystkich myślami współczucia i pokoju.

Według mediów chłopcy - dwaj 16-latkowie, Gilad Shaar z Talmon i Naftali Fraenkel z Nof Ayalon, oraz 19-latek Eyal Yifrah z Eldad - zaginęli 12 czerwca wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon, grupy osiedli żydowskich położonych między Betlejem a Hebronem, na południu Zachodniego Brzegu. Trójka nastolatków wracała ze szkół talmudycznych i próbowała dotrzeć do Jerozolimy. Naftali Fraenkel miał obywatelstwo amerykańskie.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • zaba na rowerze
  01.07.2014 15:40
  Są większe tragedie, na które powinien zareagować Papież, a nie reaguje.
  To jednak prawda ze życie żyda jest cenniejsze.
  doceń 0
 • Kamil
  01.07.2014 17:05
  Boli mnie trochę to, że Watykan potępia tak ostro i zdecydowanie morderstwo dokonane na żydach a milczy o morderstwach, gwałtach, uprowadzeniach popełnianych każdego dnia przez muzułmanów na chrześcijanach. Brak też potępienia dla profanacji kościołów i miejsc kultu chrześcijańskiego na terenie Europy i całego świata... trochę to przykre ...
 • Jerzy
  01.07.2014 18:40
  To nie przykrosc ! To wstyd i grzech !!!
  doceń 2

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy