Nowy numer 16/2018 Archiwum

Sarkozy zatrzymany w celu przesłuchania

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został we wtorek zatrzymany w celu przesłuchania w sprawie dotyczącej domniemanego nadużywania wpływów - poinformowały źródła we francuskim wymiarze sprawiedliwości.

Wcześniej podawano, że Sarkozy, prezydent w latach 2007–2012, stawił się w siedzibie służb antykorupcyjnych w Nanterre, w aglomeracji paryskiej. Śledczy mają na przesłuchanie do 24 godzin, z możliwością jednorazowego przedłużenia.

Śledczy chcą ustalić, czy były szef państwa dążył do uzyskania informacji na temat dotyczącego go dochodzenia w zamian za obietnicę prestiżowego stanowiska dla wysokiego urzędnika sądowego.

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  01.07.2014 22:56

  Sarkozy to nie czasem ten Mąż Stanu i Eurostrateg, co to kiedyś stwierdził, że śp. prezydent Lech Kaczyński stracił okazję by siedzieć cicho?


  Zmienne są przypadki Wielkich Ludzi. Im wyżej się taki człek wespnie, z tym większym hukiem spada. Dlatego, gdy już się wespną, to się zębamy i pazuramy trzymają, by nie spaść. Znamy takich i z naszego prowincjonalnego podwórka, prawda?

   

  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama