Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Cameron na szczycie UE został "upokorzony"

Szef brytyjskich laburzystów Ed Milliband zarzucił premierowi Wielkiej Brytanii Davidowi Cameronowi "całkowite upokorzenie" w związku z nominacją Jean-Claude'a Junckera na szefa Komisji Europejskiej podczas ostatniego szczytu UE.

W czasie debaty w Izbie Gmin Milliband oświadczył, że obrana przez Camerona strategia renegocjacji warunków członkostwa jeszcze przed zapowiadanym referendum na Wyspach w tej sprawie w 2017 r. legła w gruzach. Uznał także, że konserwatyści już rozpoczęli proces wyprowadzania Wielkiej Brytanii z UE.

"Przechytrzono pana, wymanewrowano i przegłosowano - mówił Milliband. - Zamiast budowania sojuszy w Europie, spalił je pan. Jest pan premierem pokonanym, który nie potrafi działać dla dobra Wielkiej Brytanii".

Cameron bronił się zapewniając, że będzie współpracował z Junckerem mimo sprzeciwu wobec jego kandydatury. Przedstawił się jako głos tych, którzy chcą zmian w Europie, a Millibanda oskarżył o oportunizm.

Na szczycie w Brukseli David Cameron próbował powstrzymać wybór Junckera. Jego stanowisko wzbudziło poważne obawy dotyczące dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • Myślący
  01.07.2014 10:23
  To lepiej zgadzać się z tym co mówią wszyscy, wtedy będzie się w układzie, tyle tylko, że bez własnego zdania.
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  01.07.2014 23:02

  Jeśli premier Cameron miałby być upokorzony, to co należałoby powiedzieć o potraktwaniu na eurosalonach naszego premiera, ksywa "Tusku musisz"?

   

  doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy