"Ojciec" i "matka" znikają z formularzy

dodane 03.06.2014 10:20

Franciszek Kucharczak

Uczniowie zgłaszający się do niektórych polskich szkół muszą wpisywać dane ojca i matki jako "pierwszego rodzica" i "drugiego rodzica".

"Ojciec" i "matka" znikają z formularzy   Na formularzu zgłoszeniowym do szkoły uczeń musi wpisywać dane już nie matki i ojca, lecz według formuły genderowej: "pierwszego rodzica" i "drugiego rodzica"

Część internetowych formularzy zgłoszeniowych do polskich szkół w roku szkolnym 2014/2015 zawiera formułę „pierwszy rodzic” i „drugi rodzic”.

Uczeń, ubiegający się o przyjęcie do szkoły, w rubryce „Rodzice/opiekunowie prawni”, ma wpisać dane, uwaga: „pierwszego rodzica/opiekuna” a następnie „drugiego rodzica/opiekuna”. Jeszcze w ubiegłym roku byli w tym miejscu „ojciec” i „matka”.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej w rozmowie z gosc.pl stwierdziła, że resort edukacji nie odpowiada za formę tych kwestionariuszy.

Jak dowiedział się gosc.pl, formularze zgłoszeniowe dla znacznej liczby placówek edukacyjnych w Polsce tworzy firma Vulcan z Wrocławia.  

Rzeczywiście, instytucja ta przedstawia się na swej stronie internetowej jako „firma ekspercka będąca największym polskim producentem oprogramowania do zarządzania oświatą”. Jak czytamy, z pochodzącymi z firmy rozwiązaniami dla oświaty „pracują ludzie z ponad dwudziestu tysięcy szkół, przedszkoli oraz samorządów”.

Skontaktowaliśmy się z firmą Vulcan, pytając o przyczynę, dla której w miejsce „ojca” i „matki” wstawiono „pierwszego rodzica” i „drugiego rodzica”. Przedstawiciel firmy obiecał odpowiedź w ciągu 24 godzin roboczych. Ten czas już minął – odpowiedź nie nadeszła.

Uzupełnienie: Firma "Vulcan" odpowiedziała - przeczytaj: Znikający "matka" i "ojciec" - firma tłumaczy

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | EDUKACJA, GENDER, WROCŁAW

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 68 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 sun1104 11.06.2014 11:59
Niezalogowany użytkownik Pełzający gender...
Plusów: 2 Klarcia 07.06.2014 03:04
Przecież w poprzednim wydaniu było do zaznaczenia "opiekun", czyli - bzdurki piszesz.
Plusów: 2 asla73 06.06.2014 08:30

"Cyfryzacja w szkołach to fakt. Musimy myśleć o tym w sposób rozsądny, nauczyć się korzystać z jej dobrodziejstw. Ta zmiana jest często sprowadzona tylko do wyposażenia w pewne narzędzia. Problem polega na mądrym wprowadzeniu dzieci w umiejętności efektywnego korzystania z komputera. To długi proces, wręcz ewolucja”, mówiła Magdalena Duszyńska-Walczak na kongresie kobiet w 2012r. http://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/rodzice_wobec_cyfrowej_rzeczywistosci_%E2%80%93_relacja_z_iv_kongresu_kobiet
WIDAĆ - EWOLUCJA SIĘ ZACZYNA - Pani Walczak walczy w sprawie w którą wierzy --- i ma efekty ... a my????

Plusów: 2 as 06.06.2014 08:15
Niezalogowany użytkownik Pani Duszyńska Walczak Magdalena Maria - członek rady nadzorczej firmy vulcansp. z o.o. ???? Pani jest wręcz rozchwytywana przez rady nadzorcze :)

wszystkie komentarze >