Kanonizacja to nie nominacja na świętego

dodane 26.04.2014 12:41

KAI |

Kanonizacja to nie jest nominacja na świętego. To jest tylko urzędowe potwierdzenie tego, że całe życie danego człowieka było święte, zgodne z przykazaniami Bożymi i cnotami teologicznymi – mówił abp Józef Kowalczyk.

Kanonizacja to nie nominacja na świętego   ROMAN KOSZOWSKI /GN Arcybiskup Józef Kowalczyk

Prymas Polski podkreślił, że Ojciec Święty Jan Paweł II wyróżniał się praktykowaniem cnót teologicznych oraz wysoką kulturą, opartą na personalizmie chrześcijańskim. „To co mówił znajdowało u niego odbicie w codziennym życiu. Jego świętość była autentyczna” - zaznaczył.

Zauważył, że kanonizacja ma wielkie znaczenie dla całego świata, on sam jednak nie potrzebuje żadnych dowodów na świętość Jana Pawła II. „Jest potwierdzeniem tego, czego byłem świadkiem. Jego świętość widziałem na co dzień i o tym byłem przekonany. Nie potrzebuję na to żadnych dowodów” – stwierdził abp Kowalczyk. Podkreślił, że podczas procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego był powołany na świadka i to osobiście potwierdził.

Prymas Polski zauważył, że niedzielne uroczystości będą miały ogromnie ważne znaczenie dla obecnych i przyszłych pokoleń, dla historii. Zaznaczył, że wszyscy Polacy powinni się z tego cieszyć, niezależnie czy jest są agnostykami, czy gorącymi katolikami. „Nie zdarzył nam się w historii człowiek, który w swojej dziedzinie stał się zadziwieniem dla całego świata i poruszył tak wielu ludzi, nie tylko wierzących” – podkreślił prymas.

Wyraził nadzieję, że to, co będziemy jutro przeżywać, zjednoczy nas, Polaków i „zachęci do zrobienia rachunku sumienia, czy to co robimy od pewnego czasu jest rzeczywiście w duchu Jana Pawła II i jego nauczania”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ABP JÓŻEF KOWALCZYK, JAN PAWEŁ II, KANONIZACJA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 JA 06.05.2014 17:40
Niezalogowany użytkownik http://www.skpt.pl/ko/rz/Wiara/BANDYCI_PROSTYTUTKI_ZLODZIEJE_ZOSTALI_SWIETYMI.pdf przy tym opowieść o tym Świętym Dyzmie, szlachetnym zbójcy jest legendą, ładną lecz nieweryfikowalną. Pismo Święte milczy jak miał na imię. Św. Piotr mało że się wyparł ale w dodatku pod przysięgą choć Mt 5,33 zabrania przysięgać.
Plusów: 0 Savonarola 27.04.2014 02:58
Niezalogowany użytkownik To co swiete w oczach czlowieka,niekoniecznie musi byc swiete w oczach Boga.Kiedy powroci Jezus,bedzie On sadzil zywych i umarlych,takze Karola Wojtyle i osad Jezusa bedzie sprawiedliwy.
Plusów: 1 vanitas 26.04.2014 17:22
Niezalogowany użytkownik Kanonizacja to nie jest nominacja na świętego. To jest tylko urzędowe potwierdzenie tego, że całe życie danego człowieka było święte, zgodne z przykazaniami Bożymi i cnotami teologicznymi – mówił abp Józef Kowalczyk.
++++++++
TO mówi biskup mojego Kościoła???
Św Dyzma (łotr z krzyża)
Św Piotr apostoł (zaparł się Chrystusa)
Św Augustyn (heretyk, żył w konkubinacie)
Tyle z pamięci, więcej tu:
http://gosc.pl/doc/805695.Swieci-grzesznicy

"Całe życie danego człowieka było święte"...
Plusów: 0 moja refleksja 26.04.2014 13:24
Niezalogowany użytkownik Lepiej aby „Cappino” nie wypowiadał się.

wszystkie komentarze >