• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Adopcja po klaweriańsku - sprawdzone

  xrt

  dodane 01.03.2014 09:30

  Niedawno gościli w diecezji świadkowie tego, że Polacy potrafią być hojni i skuteczni w niesieniu pomocy.

  Marzena Zięba z Kalna mówi: - Mam czwórkę dzieci w Polsce i dwoje adopcyjnych: Rildę i Heder w Capo Verde. Żyjemy więc w poszerzonej rodzinie, co jest dla rodzonych dzieci wielką przygodą, a dla nas, rodziców niezastąpionym środkiem wychowawczym. Duchową Adopcję polecam każdej rodzinie, owoce zarówno duchowe jak i wychowawcze gwarantowane.

  A teraz Maria Wójcik ze Świdnicy: - Mój adopcyjny syn ma na imię Ricardo. Troszczę się o niego, bo moje rodzone dzieci już się usamodzielniły i nie potrzebują mnie na co dzień, za to ten mały chłopiec beze mnie miałby o wiele trudniejsze życie. Jestem dumna, że się rozwija, uczy, że kocha Pana Boga i modli się za mnie tam, daleko na oceanie 13 godzin lotu od Świdnicy.

  Natomiast Elżbieta i Janusz Dudowie wyjaśniają: - Podjęliśmy się duchowej adopcji właśnie dzisiaj, ale myśleliśmy o niej dużo wcześniej, gdyż od lat czytamy „Echo Afryki” i mamy krewną w zgromadzeniu klawerianek.

  Wszystko to dzięki klaweriańskiej inicjatywie Adopcji Serca, obejmuje ona ponad 500 dzieci, przede wszystkim z Capo Verde (Republiki Zielonego Przylądka), byłej kolonii portugalskiej. - Codziennie mam telefony w sprawie naszych dzieci - mówi s. Agata. - Większość z naszych adopcyjnych rodziców ma pod opieką jedno dziecko, ale są i tacy, którzy wspierają nawet dziesięcioro. Zazwyczaj rodzicami zostają ludzie, którzy sami nie są zbyt majętni, jednak doceniają warunki w jakich żyjemy tutaj w Europie i wyciągają pomocną dłoń do tych, którzy mają o wiele mniej. Nasi rodzice modlą się także za swoje dzieci. Ich zdjęcie umieszczają na honorowym miejscu, obok zdjęć dzieci biologicznych - dodaje.

  Siostra Agata niedawno wróciła z Capo Verde i odwiedza teraz większe skupiska adopcyjnych rodziców: Krosno, Poznań, Kraków, Podkowa Leśna, Świdnica, żeby dzielić się z rodzicami najświeższymi wiadomościami o życiu dzieci. 

  Miesięczna ofiara na Adopcję Serca wynosi aktualnie 60 zł, czyli 720 zł rocznie. Można ją przesyłać, co miesiąc lub w dogodnych dla siebie ratach na adres Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera w Krośnie, skąd jest ona przekazywana na misje.

  Deklarcję można złożyć na pod adresem: www.missionarieclaveriane.org/pol/Adopcja_serca.htm

  Więcej z wizyty sióstr i ks. Andrzeja Bienia z Krosna w najnowszym papierowym wydaniu GN.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Reklama

  Zachowane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół