Narzędzie lobby LGTB

Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja ws. homofobii to narzędzie w walce homoseksualistów, aby w każdym kraju UE uznać ich związki za małżeństwo.

Rezolucja „w sprawie unijnego planu przeciwdziałania homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową” (przeczytaj tekst PE przyjął skandaliczny homoraport) to narzędzie inżynierii społecznej, przy pomocy którego działacze LGTB będą dążyć do realizacji swoich celów. Jakich? Jak wynika z rezolucji, chodzi m.in. o wzajemne uznanie konsekwencji prawnych związków - w tym związków homoseksualnych - we wszystkich krajach UE. Jeśli ten postulat zostałby zrealizowany, otwierałby drogę do uznania w Polsce związków jednopłciowych za małżeństwo. Co więcej, ponieważ w niektórych krajach UE osoby żyjące w związkach jednopłciowych mają prawo do adopcji dzieci, analogiczne prawo musiałoby być stosowane w naszym kraju.

Kolejny postulat wymierzony jest w wolność słowa - proponuje, aby opinie, które mogą być uznane za homofobiczne, podlegały odpowiedzialności karnej. Kuriozalny jest inny postulat - aby Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła zaburzenia tożsamości płciowej (np. transseksualizm) z katalogu zaburzeń psychicznych. Wygląda więc, że nie specjaliści mają uznawać, co jest, a co nie jest chorobą, tylko lobby LGTB.

Choć rezolucje są jedynie pewnym zaleceniem i kraje należące do Unii nie mają obowiązku ich realizować, jednak są one potężnym narzędziem, przy pomocy którego homoseksualne lobby będzie walczyć o realizację swoich postulatów, do tego będzie mogło korzystać ze środków unijnych. Zgodnie z rezolucją, tematyka mniejszości seksualnych ma stanąć w centrum unijnej polityki w takich dziedzinach jak edukacja czy prawa człowieka.

Na marginesie warto zwrócić uwagę, że rezolucja została przyjęta dzięki głosom europejskiej chadecji (EPP), do której należy Platforma Obywatelska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego