Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja ws. homofobii to narzędzie w walce homoseksualistów, aby w każdym kraju UE uznać ich związki za małżeństwo.
04.02.2014 15:20 GOSC.PL
Rezolucja „w sprawie unijnego planu przeciwdziałania homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową” (przeczytaj tekst PE przyjął skandaliczny homoraport) to narzędzie inżynierii społecznej, przy pomocy którego działacze LGTB będą dążyć do realizacji swoich celów. Jakich? Jak wynika z rezolucji, chodzi m.in. o wzajemne uznanie konsekwencji prawnych związków - w tym związków homoseksualnych - we wszystkich krajach UE. Jeśli ten postulat zostałby zrealizowany, otwierałby drogę do uznania w Polsce związków jednopłciowych za małżeństwo. Co więcej, ponieważ w niektórych krajach UE osoby żyjące w związkach jednopłciowych mają prawo do adopcji dzieci, analogiczne prawo musiałoby być stosowane w naszym kraju.
Kolejny postulat wymierzony jest w wolność słowa - proponuje, aby opinie, które mogą być uznane za homofobiczne, podlegały odpowiedzialności karnej. Kuriozalny jest inny postulat - aby Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła zaburzenia tożsamości płciowej (np. transseksualizm) z katalogu zaburzeń psychicznych. Wygląda więc, że nie specjaliści mają uznawać, co jest, a co nie jest chorobą, tylko lobby LGTB.
Choć rezolucje są jedynie pewnym zaleceniem i kraje należące do Unii nie mają obowiązku ich realizować, jednak są one potężnym narzędziem, przy pomocy którego homoseksualne lobby będzie walczyć o realizację swoich postulatów, do tego będzie mogło korzystać ze środków unijnych. Zgodnie z rezolucją, tematyka mniejszości seksualnych ma stanąć w centrum unijnej polityki w takich dziedzinach jak edukacja czy prawa człowieka.
Na marginesie warto zwrócić uwagę, że rezolucja została przyjęta dzięki głosom europejskiej chadecji (EPP), do której należy Platforma Obywatelska.
Bogumił Łoziński
Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.
Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego