Nowy numer 13/2024 Archiwum

Telewizja Trwam na multipleksie

Telewizja Trwam rozpocznie emisję na multipleksie o 24:00 z 14 na 15 lutego, zapowiada dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk . Pierwszym punktem programu będzie msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.

Emisję rozpoczniemy od transmisji Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze, naszej Matki i naszej Królowej. Ona jest dana do obrony Narodu Polskiego, z Nią idziemy ewangelizować. Chcemy Jej podziękować, a za Jej pośrednictwem – podziękować Panu Bogu. A także wszystkim, którzy pomogli, byli solidarni w modlitwie i w czynach. To, co wydawało się niektórym niemożliwe, stało się rzeczywistością. -  powiedział dyrektor Radia Maryja w zamieszczonej na stronach radia rozmowie z Małgorzatą Goss.

Jest jeszcze zgoda pana prezesa TVP Juliusza Brauna, żebyśmy zaczęli emisję od godziny 24.00 w nocy z 14 na 15 lutego, bo zanim zaczniemy – trzeba mieć wcześniej kilka godzin na przestawienie aparatury, próby sygnału. Pan prezes bardzo życzliwie podszedł do sprawy, za co mu bardzo dziękujemy. Przy okazji życzę, aby TVP promowała tylko to, co dobre, nie wpisywała się nigdy w atak na Kościół. - dodał o. Rydzyk. 

O. Rydzyk poinformował też, że sygnał MUX-1 dociera do 99,5 proc. mieszkańców kraju. Sygnał Telewizji Trwam z satelity można  także odbierać na całym terytorium Polski, a także Europy. Wymaga to jednak zaopatrzenia w specjalne zestawy satelitarne, podczas gdy do odbioru naziemnego wystarczy zwyczajna antena telewizyjna. Teraz Telewizja Trwam będzie powszechnie dostępna w kraju tak jak inne telewizje naziemne, trzeba tylko mieć cyfrowy telewizor lub specjalną przystawkę.  

Zmiany w ramówce telewizyjnej będą nieznaczne, trwają prace nad zmianą scenografii.  Miesięczny koszt obecności Radia Maryja i Telewizji Trwam w eterze, to ok. 2,5 mln zł. Telewizja liczy na na wsparcie słuchaczy. O. Rydzyk dodał, że już zgłaszają się reklamodawcy. 

 

« 1 »

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza