• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Chcą wiedzieć "jak pokonać Szatana”

  KAI

  dodane 04.11.2013 11:34

  Zainteresowanie filmem „Jak pokonać Szatana” przekroczyło wyobrażenia organizatorów. Tłumy na warszawskiej premierze skłoniły Kino Wisła do umieszczenia dokumentu w swoim repertuarze. Od 8 listopada, będzie można go obejrzeć codziennie o godz. 19.00.

  „Ja się bardzo cieszę, że taki film powstał i że jest człowiek, który nie boi się takiego tematu. To jest film, który moim zdaniem powinien myć wyświetlany we wszystkich szkołach na lekcjach religii na całym świecie” – mówił po premierze filmu „Jak pokonać Szatana” znany aktor Radosław Pazura.

  Premiera filmu Michała Kondrata odbyła się na warszawskim Żoliborzu 31 października. Bilety zostały wyprzedane jeszcze na kilka dni przed premierą – wszystkie 500 miejsc w największej sali projekcyjnej Kina Wisła były zajęte. Kolejne tyle osób odeszło od kasy z informacją o braku biletów, a ponadto w dniu premiery pracownicy kina odebrali ponad 200 telefonów z pytaniem o dodatkowy pokaz filmu.

  „Myślę, że szczerość tego dokumentu jest największą jego siłą. Michał opowiedział w nim między innymi o prawdzie swojego serca i to jest bardzo cenne, i za to mam dla niego szacunek” – mówił dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.

  Oprócz już wspomnianych na premierze obecni byli m.in.: Tomasz Kammel, Paweł Poncyliusz, Paweł Zuchniewicz, Anna Golędzinowska, ks. Grzegorz Suchodolski, ks. Tadeusz Bożełko. Bp Józef Zawitkowski, który nie mógł być obecny na premierze, wystosował list do autora filmu z gratulacjami, wyrazami podziwu i błogosławieństwem.

  Film wzbudził wiele emocji. Widzowie wychodzili poruszeni i wzruszeni przekazem filmu. „Obiecujemy, że jeszcze raz odwiedzimy kino na tym filmie, ale już razem z dziećmi…” – deklarował Paweł Poncyliusz.

  W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie dokumentem, Kino Wisła wprowadziło film „Jak pokonać Szatana” do swojego repertuaru i od 8 listopada, będzie można go obejrzeć codziennie o godz. 19.00.
  Film pt. "Jak pokonać Szatana", jest dokumentem zrealizowanym we Włoszech latem 2013r. Autorem filmu jest Michał Kondrat - wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, często zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych, jako komentator zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła katolickiego.

  Tematem filmu jest walka duchowa, a konkretnie walka z Szatanem. Autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można się dowiedzieć, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem.

  W filmie występują:

  O. Gabriel Amorth - egzorcysta watykański, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i obecnie jego honorowy prezes

  O. Cipriano de Meo - obecny prezes MSE i najdłużej posługujący egzorcysta na świecie, któremu udzielał wskazówek sam o. Pio

  Ks. Alvaro Bardelli - egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo

  Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka

  Ania Goledzinowska - nawrócona modelka

  Francesca - osoba dręczona demonicznie

  Relacja z premiery:

  "JAK POKONAC SZATANA" - relacja z premiery filmu
  Michał Kondrat

  Zwiastun:

  JAK POKONAĆ SZATANA - zwiastun
  Michał Kondrat

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • B
   04.11.2013 14:23
   Czy film nadaje się dla dzieci?
  • tomerskn
   04.11.2013 22:29
   Szatan nie znosi Bożego Miłosierdzia!
   Na film pewnie pójdzie :)

  • Zibi89
   15.11.2013 14:28
   Piękny film i co najważniejsze nie mówi o samych egzorcyzmach. Wskazuje na to co jest najważniejsze w walce z szatanem: pokorę, miłość, wiarę, modlitwę, post i różaniec.
   Mówi nie tyle o samym szatanie, co o miłości Boga, o Jezusie i nowym przymierzu w Jego Krwi dzięki, której szatan został pokonany, o łasce Ducha Świętego, obecności Niepokalanej w naszym życiu i takich świętych jak Matteo Da Agnone czy św. o. Pio z Pietrelciny.
   Pokora, bo nic nie zależy od nas, a wszystko jest w rękach Boga.
  • JAWA25
   18.10.2016 13:13
   na premierze obecny Tomasz Kammel, ten co mu się hymn narodowy nie podoba...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół