• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Marsz wesołków

  Ks. Marek Dziewiecki

  dodane 01.05.2013 09:11

  W Dniu Flagi RP prześmiewcy będą maszerować z karykaturą Godła Polski.

  Drugiego maja ulicami Warszawy przemaszerują ci, którym w obecnej Polsce powodzi się bardzo dobrze. To ludzie, którzy mają powody do zadowolenia i z których znaczna część maszerowała w przeszłości pierwszego maja. Ludzie ci przejdą ulicami stolicy z niby godłem Polski w niby patriotycznym marszu z racji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

  Udział w marszu z karykaturą godła naszego państwa deklarują ludzie, którzy w swoich oficjalnych wypowiedziach dziwią się, że są jeszcze w Polsce ludzie, którym nie jest do śmiechu i którzy są smutni nie dlatego, że nie potrafią się cieszyć, lecz dlatego, że nie mają powodów do radości. Mają za to poważne powody do niepokoju i żalu, gdyż są pokrzywdzeni, bezrobotni, wykluczani, wyśmiewani, traktowani przez ludzi władzy i przez dominujące media jako obywatele drugiej kategorii. W marszu za niby Godłem naszej Ojczyzny przejdą ci, którzy niby troszczą się o Polskę silną, szczęśliwą, dumną. Oczywiście pod warunkiem, że będzie to Polska, która w Europie nie ma nic do powiedzenia i w której najważniejszym prawem obywatelskim będzie prawo do zawierania związków z osobami tej samej płci.

  W marszu zadowolonych, żyjących w luksusach i pewnych siebie przejdą ci, którzy nie interesują się losem tych ludzi, którym w obecnej Polsce powodzi się źle, z których można bezkarnie kpić i których można bezkarnie krzywdzić. Współorganizatorem marszu z niby godłem Polski jest pewna gazeta, która wyróżnia się między innymi tym, że o powstaniu Żydów w warszawskim getcie wyraża się z najwyższym szacunkiem, a o wszystkich powstaniach Polaków mówi z lekceważeniem i kpiną.

  Znane przysłowie stwierdza, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Wszystkim wesołkom, którzy drugiego maja będą obnosić się ze swojego zadowolenia z obecnej sytuacji naszej Ojczyzny, dedykuję wiersz Czesława Miłosza. To wiersz, który autor skierował do ludzi zadowolonych z komunistycznej dyktatury. Marsz wesołków z niby godłem Rzeczypospolitej przypomina nam o tym, że historia się powtarza i że ten wiersz odnosi się również do współczesnych krzywdzicieli.

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić - narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Ja.pl
   06.05.2013 10:04
   Jeśli Minusowicze na tym forum są reprezentatywni dla społeczeństwa,to obecny rząd będzie mógł bezkarnie psuć nasze państwo nawet wtedy, gdy już większość obywateli wyjedzie zagranicę, by przeżyć.
  • Do Ad Vocem
   06.05.2013 10:29
   Dobrym przykładem "rozwoju" naszej demokracji jest to, że większość mediów broni nieudolnego rządu i że na multipleksie - wbrew Konstytucji - nie ma programów zróżnicowanych światopoglądowo i politycznie. To ewenement na skalę światowej demokracji. Podobnie było w "demokracji" komunistycznej.
  • Wybrańcy
   06.05.2013 19:09
   "Sprzedam córeczkę. Pilne!". Ten rząd doprowadza wielu Polaków do desperacji. Ale Sawicka i inni skorumpowani mają się dobrze.
  • Sprawny rząd
   07.05.2013 10:35
   W resorcie pracy trwają prace nad nowelizacją ustawy o zatrudnieniu, aby urzędy pracy mogli wykreślać z rejestru bezrobotnych każdego bezrobotnego, który odmówi przyjęcia pierwszej oferty. To wykreślenie następowałoby aż na 9 miesięcy i pozbawiałoby taką osobę dostępu do publicznej ochrony zdrowia.

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół