• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • 8. rocznica śmierci Jana Pawła II

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  |

  KAI

  dodane 02.04.2013 10:19

  O wielkiej czci jaką kard. Jorge Mario Bergoglio darzył bł. Jana Pawła II przypomina dzisiaj, w ósmą rocznicę śmierci Ojca Świętego Radio Watykańskie.

  Przy okazji zaznaczono, że to właśnie Jan Paweł II mianował w 1992 roku ks. Bergoglio biskupem, a w 2001 roku włączył do Kolegium Kardynalskiego. Papieska rozgłośnia przypomniała fragmenty dwóch homilii, w których ówczesny metropolita Buenos Aires wskazywał na osobisty rys świętości Karola Wojtyły.

  W dzień beatyfikacji Jana Pawła II, 1 maja 2011 roku kard. Bergoglio podkreślił, że bł. Jan Paweł II nie lękał się, gdyż w swoim życiu kontemplował Zmartwychwstałego Pana i dlatego potrafił pokonywać dyktatury. „Męstwo, stanowczość jakimi obdarza nas Chrystus Zmartwychwstały, pokój serca, z powodu przebaczenia jakie zyskujemy dzięki Bożemu miłosierdziu uwalniają nas od lęku. Właśnie dlatego w naszym sercu mogą rozbrzmiewać słowa Jezusa i bł. Jana Pawła II – «nie lękajcie się!»” – stwierdził przed niemal dwoma laty metropolita Buenos Aires.

  Natomiast sześć lat wcześniej, 4 kwietnia 2005 roku, wkrótce po śmierci Jana Pawła II kard. Bergoglio wskazywał na konsekwencję z jaką Ojciec Święty świadczył o Chrystusie, będąc jednocześnie bliskim Ludu Bożego. Była to konsekwencja człowieka Bożego, który wiele godzin spędzał na adoracji, pozwalając się kształtować Bożą mocą. Ówczesny metropolita Buenos Aires zaznaczył, że takiej konsekwencji nie można kupić, czy wystudiować, lecz musi być ona kultywowana w sercu poprzez adorację. Jego zdaniem Jan Paweł II był człowiekiem konsekwentnym, gdyż dał się formować wolą Bożą. Aż do kresu był „świadkiem wiernym” – podkreślił przed ośmiu laty kard. Jorge Mario Bergoglio SJ.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • KJ
   03.12.2017 12:19
   Dwa fakty z dzisiaj jeszcze bardziej na progu nowego roku pogrążają papieża. Przyjdź, Panie Jezu!

   1) "Czy dzisiaj po to, aby uratować środowisko naturalne, ludzkość, nie jest konieczne zrobienie kroku wstecz?" - tak, tak, najbardziej powinniśmy się przejmować "środowiskiem naturalnym", a dopiero później ewentualnie "ludzkością"...

   2) W oficjalnym papieskim "dzienniku ustaw" ("Acta Apostolicae Sedis") na wyraźne żądanie papieża opublikowany został list papieża do biskupów metropolii Buenos Aires potwierdzający ich interpretację, że "Amoris Laetitia" dopuszcza rozgrzeszanie i udzielanie komunii cudzołożnikom - rozwodnikom uprawiającym seks z cywilnymi współmałżonkami. Co ważniejsze: ten list oraz dokument biskupów argentyńskich pozwalających rozgrzeszać grzech cudzołóstwa bez konieczności żalu za niego oraz postanowienia zerwania z nim - znów: na wyraźne żądanie papieża, jak napisał Sekretarz Stanu, kard. Parolin - zostały uznany za akt Magisterium Kościoła ("velut Magisterium authenticum"). Źródło: http://www.vatican.va/archive/aas/documents/2016/acta-ottobre2016.pdf#page=21
  • mee...
   03.12.2017 16:58
   W komunistycznych Chinach Chrzescijanie sa przesladowani...ostatnio w jednej z biednych prowincji, postawiono Chrzescijanom warunek, ze albo pozdejmuja ze scian krzyze i w miejce krzyzy powiesza obrazy komunistycznego przywodcy albo nie otrzymaja pomocy. Obawiac sie nalezy, ze to nie Korea Kima bedzie zazewiem wojny a przeniesienie z Tel Avivu do Jerozolimy stolicy tych, ktorzy mienia sie Zydami, a Zydami nie sa...gdzie zaczna odbudowywac swiatynie jezrozolimskaj, do ktorej beda mieli wstep tylko ci co posiadaja 33 stopien wtajemniczenia, a gdzie na tronie zasiadzie antychryst. Owszem Kore mozna tez wykorzystac pod tym katem...III wojna swiatowa zniszczy religie i ateizm. Ostanie sie antychryst, lucyferowi w tym czasie zezwolone bedzie na nieograniczone dzialanie przez okres krotki paru lat.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół