• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Palikot straci immunitet?

  PAP

  dodane 03.09.2012 17:01

  Szef SP Zbigniew Ziobro skierował do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wniosek o uchylenie immunitetu Januszowi Palikotowi - poinformował PAP rzecznik klubu SP Patryk Jaki. Ziobro złożył w sądzie pozew przeciwko Palikotowi; zarzuca mu pomówienie - wynika z wniosku.

  We wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej napisano, że szef RP publicznie pomówił Ziobrę 20 czerwca 2011 roku w "Kropce nad i" TVN24.

  Szef Ruchu, pytany wówczas "czy podpisałby się pod słowami Kazimierza Kutza, że Kaczyński razem z Ziobrą zabili niewinną kobietę", miał odpowiedzieć: "Tak i powiem, że mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity". Rozmowa dotyczyła samobójczej śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

  We wniosku przywołano także kolejne słowa Palikota: "Wracając do wątku o tej odpowiedzialności za śmierć niewinnej kobiety, bardzo współczuję teraz tej nowej mamie, tej żonie Ziobry, temu dziecku, które się urodzi... no przecież jak można żyć przez całe życie z piętnem ojca, które ma ręce wymaczane w krwi".

  W piśmie czytamy, że słowa te mogły "poniżyć (Ziobrę) w opinii publicznej oraz narazić na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej".

  Szef SP w czerwcu tego roku złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście prywatny akt oskarżenia przeciwko Palikotowi - napisano we wniosku.

  Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu poinformowało PAP, że wniosek Ziobry wpłynął do Kancelarii 31 lipca i został skierowany do komisji regulaminowej i spraw poselskich.

  Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z Januszem Palikotem.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • prawnik
   03.09.2012 20:16
   Pozwolę sobie jeszcze przypomnieć słowa Janusza Palikota, które wypowiedział w wywiadzie z Jackiem Nizinkiewiczem, a które godzą w niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej i są wyrazem braku szacunku do tego co ją stanowi: "Jestem za likwidacją wszystkich państw europejskich po to, żeby powstało jedno państwo europejskie, a nie oddzielne byty jak Niemcy, Francja, Polska itd. [...] Polska będzie miała prawdziwą niepodległość, kiedy będzie w jednym państwie europejskim. [...] Należy podjąć wysiłek zbudowania wspólnego, jednego państwa europejskiego, z językiem angielskim jako językiem urzędowym [...]."
   Na pytanie czy konstytucja RP, flaga i godło są Polsce potrzebne, odpowiedział: "To są symbole nacjonalizmu, które często prowadzą do antagonizmów, a w konsekwencji do wojen. Konstytucja, godło i flaga nie są potrzebne ani Polsce, ani Włochom, Francuzom i innym państwom Europy. Więcej zyskamy jeśli pozbędziemy się tych fałszywych symboli."
   Poseł RP złamał prawo! Polecam art. 5 Konstytucji RP oraz Kodeks karny np. art. 127 (o działaniach pozbawiających niepodległość RP), 133 (o znieważaniu Narodu i RP), 137 (o znieważeniu symboli narodowych)
  • Savonarola
   06.09.2012 04:03
   Na stos heretyka,na stos! Kosciol ma w tym temacie olbrzymie i wielowiekowe doswiadczenie.Jako Polak i patriota mysle,ze tragedia naszego narodu polega na tym,ze po uwolnieniu sie spod wplywow ZSRR,wpadlismy w strefe zniewolenia watykanskiego.Patrzac na mape Europy trudno nie dostrzec,ze te kraje ktore zerwaly z Watykanem i oparly wiare w Boga na przekazie Pisma Swietego,to jakims cudem te same kraje do ktorych nasza mlodziez ucieka w poszukiwaniu pracy i lepszej przyszlosci.I co dziwi nas nie mniej-w tych heretyckich krajach "nasi" traktowani sa z zadziwiajaca tolerancja...A Palikot jest sola w oku Kosciola,stad na katolickim portalu ciagla krytyka.Duszpasterzom pozostaje odpowiedziec sobie na pytanie-dlaczego w kraju w 99% katolickim (statystycznie) taki ktos jak Palikot ciszy sie takim poparciem,ze uzyskal mandat poselski.Oto wjjjelkaa tajemnica katolickiej wjjjary.
   PS. Ide sobie dzisiaj ulica,patrze a tu cos lezy;podnosze i nogi same zaczely mi sie uginac-taka mnie swietosc ogarnela- CUDOWNA RELIKWIA -podpaska swietej Genowefy.Wrzucilem ja do sloika z woda swiecona,a potem dalem sasiadce...Pani Krysia z pierwszej bramy kleczy przy tej cudownej (zapewne) relikwii juz 3 godziny..jaka wiara,takie swietosci.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół