Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Rozpaczliwe ruchy Ruchu

Skoro Palikot znów chwyta się krzyża, to znaczy, że jest z nim naprawdę kiepsko.

Najnowszy ruch Ruchu Palikota, czyli odgrzana histeria wokół krzyża w Sejmie, może dziwić (przeczytaj tekst Posłów Palikota boli krzyż).

Posła Palikota stać na coś bardziej oryginalnego (bo chyba nikt nie jest tak naiwny, żeby sądzić, że takiemu posłowi Rozenkowi i jego kolegom dobra osobiste naruszyły się bez wiedzy i woli pryncypała). Jest filozofem, więc wie, że nie wyciąga się plastikowego penisa dwa razy z tej samej szuflady. Dlaczego więc chce drugi raz zdejmować ten sam krzyż, skoro to już ograne jak Ryszard Kalisz na Paradzie Równości?

Przyczyna tkwi najprawdopodobniej w ostatnim sondażu CBOS, który dał Ruchowi Palikota katastrofalny wynik. Gdyby dziś odbyły się wybory, dzisiejsi sejmowi skandaliści dostaliby tylko 3 proc. głosów i musieliby skandalizować poza Sejmem.

Właściwie ta sytuacja powinna ich cieszyć, bo poza Sejmem ich godności nie będzie urażał krzyż sejmowy. Co prawda na zewnątrz krzyży jest jeszcze więcej, a i na wodę święconą można się tu i ówdzie natknąć, zawsze jednak można wejść do Krytyki Politycznej albo redakcji Faktów i Mitów i ochłonąć.

Oczywiście wszystko się jeszcze może zmienić. Poseł Palikot może jeszcze wymyślić coś naprawdę oryginalnego i łaska społeczna znów pochyli się nad nim ze swego pstrego konia. Ostatnie wydarzenia jednak (głównie sondaż CBOS) pokazują, że na marihuanie i pustym kokietowaniu najbardziej sfrustrowanej części społeczeństwa można jechać jedynie zrywami. Pytanie, czy na następne wybory przypadnie szczyt zrywu, czy dno sflaczenia. Oby to drugie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka