Nowy numer 16/2018 Archiwum

Prezydent Rosji przeciwny bojkotowi

Prezydenci Francji Francois Hollande i Rosji Władimir Putin poruszyli w Paryżu kwestię Ukrainy w kontekście Euro 2012. Putin wyraził sprzeciw wobec bojkotu politycznego piłkarskich mistrzostw jak zdecydowała Francja z powodu zatrzymania Julii Tymoszenko.

"Nie uważam, że należy bojkotować wydarzenia sportowe z powodów politycznych" - oświadczył szef rosyjskiego państwa podczas konferencji prasowej. Ponownie złożył też ofertę przewiezienia byłej premier Ukrainy na leczenie do Rosji. Obecnie Tymoszenko jest w szpitalu w Charkowie.

"Jesteśmy tego samego zdania. Jej miejsce nie jest w więzieniu" - powiedział prezydent Francji. Dodał, że "w tej sytuacji" on i jego ministrowie uznali, iż nie należy jechać na Ukrainę na Euro 2012. Drużyna Francji rozegra na Ukrainie trzy mecze.

W kwietniu, po informacjach o pobiciu znajdującej się w więzieniu Tymoszenko, niektórzy politycy UE zaczęli nawoływać do bojkotu ukraińskiej części mistrzostw Europy.

Władze Polski, która wraz z Ukrainą organizuje Euro 2012, wypowiedziały się przeciwko bojkotowi politycznemu tej imprezy.

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama