Nowy Numer 07/2018 Archiwum

UKSW uhonoruje Buzka

Dziś w południe prof. Jerzy Buzek odbierze dyplom doktora honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uroczystość odbędzie się w Auditorium Maximum w kampusie na Młocinach i weźmie w niej udział m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Jerzy Buzek jest profesorem nauk technicznych. Był posłem na Sejm III kadencji oraz premierem rządu RP w latach 1997–2001. Od 2004 r jest posłem do Parlamentu Europejskiego a w latach 2009–2012 był jego przewodniczącym.

Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, jest ewangelikiem.

Posiada tytuł doktora honoris causa uniwersytetów w Seulu i Dortmundzie, Isparcie, Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Opolskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Łódzkiej Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Wrocławskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, który otrzymał w 2011 r.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest wyższą uczelnią publiczną, której początki sięgają 1954 roku, kiedy to nosiła miano Akademii Teologii Katolickiej. Od 1999 roku działa jako Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW). Aktualnie uczelnia kształci ponad 18 tys. studentów na 33 kierunkach studiów.

Uczelnia przyznała doktoraty honoris causa m.in. prymasowi Węgier kard. Peterowi Erdö, ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Hannie Suchockiej, wybitnemu polskiemu kosmologowi i filozofowi ks. prof. Michałowi Hellerowi a także Janowi Pawłowi II.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • ciekawostka
  02.06.2012 17:45
  UKSW daje doktorat masońskiemu chłopcu na POsyłki
  doceń 0
 • Maxim
  02.06.2012 23:43
  Uniwersytety czy inne uczelnie mogą sobie odznaczać, dawać dyplomy czy w inny sposób uhonorować kogo chcą biorąc pod uwagę różne kryteria. Nie rozumiem tylko dlaczego w przyznaniu tego dyplomu politykowi biorą w tym udział hierarchowie kościelni. Potem się dziwią że ludzie uważają że Kościół miesza się do polityki.
  Jerzy Buzek jako polityk jest postacią kontrowersyjną i jego decyzje wzbudzały kontrowersje. Tym bardziej hierarchia kościelna swoją obecnością nie powinna tego firmować.
 • NIcki
  04.06.2012 04:48
  Ślizgacz z tego Buzka straszny. Honorowanie takich śliskich postaci jest czyms wiecej niz błedem. Księzulkowie itp urzednicy UKSW wstydu nie mają
  doceń 3
 • Maxim
  04.06.2012 23:33
  Jerzy Buzek to jeszcze wpływowa osoba więc nic dziwnego że hierarchia katolicka się do niego łasi.
  doceń 3

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy