Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Katastrofa samolotu w Warszawie

Dwie osoby zginęły we wtorek w wypadku awionetki na warszawskim lotnisku na Bemowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło przy próbie lądowania, zginęli instruktor i uczeń.

"Niewielka awionetka spadła na końcu pasa startowego, po wypadku zapaliła się, całkowicie spłonęła, zginęły dwie osoby" - poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

"Z relacji świadków wynika, że do wypadku doszło prawdopodobnie po manewrze startu. Instruktor zgłosił awarię, chciał zawrócić i wtedy nastąpił wypadek" - dodał. Frątczak zaznaczył, że awionetka - ultralekki samolot Liberty - była wykonana z lekkich kompozytowych materiałów. "Jeśli tego typu samolot ma wypadek podczas startu, czyli przy pełnym baku, momentalnie zapala się a szansa na przeżycie jest mała" - dodał.

Frątczak powiedział, że zgłoszenie o wypadku straż pożarna otrzymała o godz. 13.49. Dodał, że pożar został ugaszony a straż pożarna zabezpieczyła miejsce wypadku. "Dalsze działania będą prowadzić prokuratorzy, policja oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych" - powiedział.

"Według obecnego stanu wiedzy, ofiarami są uczeń i instruktor, którzy rozbili się prawdopodobnie przy próbie lądowania" - powiedział PAP Tomasz Oleszczuk z KSP.

Zbigniew Mrozek, kierownik odpowiedzialny za "Lotnisko Warszawa-Babice" powiedział PAP, że wypadkowi uległ samolot prywatnej firmy lotniczej.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

  • Savonarola
    01.05.2012 22:28
    Wszystko przez to,ze nie zabrali ze soba swietej ampulki z przelana krwia za nasze -Polakow grzechy przez Jana Pawla II. Inny samolot,duzo wiekszy wyladowal bez podwowzia ,szczesliwie,ale...na pokladzie byla ampulka!!! Ksiadz pralat Oder szuka cudow,a tu jak na dloni.Cos mi sie wydaje,ze ten Oder to tak szuka cudow,zeby ich nie znalezc.
    doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy