Nowy numer 16/2018 Archiwum

ŚDM: Czas na Afrykę!

Jesteśmy zdeterminowani, by Światowy Dzień Młodzieży zanieść do Afryki, na młody kontynent, który naprawdę na to zasługuje – zapowiedział kard. Stanisław Ryłko. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich zabrał dziś głos na konferencji prasowej w Watykanie nt. przygotowań do przyszłorocznego ŚDM w Rio de Janeiro.

Polski purpurat poinformował, że jednym z najważniejszych owoców międzynarodowego spotkania delegatów duszpasterstw młodzieży, jakie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Rocca di Papa, było podjęcie dialogu z przedstawicielami Afryki nt. zorganizowania ŚDM na tym kontynencie.

– Razem z SECAM [Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru – KAI] szukamy odpowiedniego miejsca na to wydarzenie pod kątem komunikacyjnym, bezpieczeństwa i sanitarnym – ujawnił kard. Ryłko.

Chciałby on, aby ŚDM odbył się w Afryce przynajmniej jeden raz. Pierwszy krok został uczyniony kilka lat temu, gdy Krzyż ŚDM pielgrzymował po państwach afrykańskich, „wzbudzając wiele entuzjazmu”.

– Teraz jesteśmy przekonani, że nadszedł czas na ŚDM w Afryce – oświadczył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

« 1 »

Zobacz także

 • krzychu
  02.04.2012 17:19
  Myślę że to wspaniały pomysł powierzyć organizację takiego spotkania afrykańskiemu miastu.
  To się należy już od dawna.
  Organizacja przynosi dużo dobrego w wymiarze społecznym a także finansowym i to też trzeba mieć na względzie
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama